O konferencji
Jakie technologie będą rozwijane w 2024 roku? Jakie czynniki będą wpływały na rozwój organizacji w zakresie cyberbezpieczeństwa? Te oraz wiele innych szczegółowych pytań, zadają sobie nieustannie osoby odpowiedzialne za rozwój cyberbezpieczeństwa w całym kraju.
Ciężko zaprzeczyć, że konflikty zbrojne oraz idące za tym działania – również w cyberprzestrzeni – były codziennością w roku 2023 i nic nie wskazuje, aby ten trend miał się drastycznie zmienić w najbliższym czasie. Dodając do tego błyskawiczny rozwój sztucznej inteligencji, powszechnego jej wykorzystania oraz zmiany legislacyjne wchodzące w życie w tym roku – powstaje dość złożony obraz obecnej rzeczywistości branży IT. Jedno jest pewne – nakłady (zarówno finansowe, jak i intelektualne) na cyberbezpieczeństwo w roku 2024 nie zmaleją i z pewnością temat potencjalnych dróg rozwoju i możliwości skutecznego zabezpieczenia organizacji, będzie kluczowy dla nas wszystkich.
Coroczna konferencja „Trendy cyberbezpieczeństwa” to wydarzenie przedstawiające najnowsze trendy w technologiach zabezpieczeń środowisk IT oraz OT, skupiająca setki słuchaczy. Eksperci w trakcie spotkania omawiają rozwiązania adresujące aktualne problemy i wyzwania oraz przedstawiają praktyczne przykłady zastosowania systemów zabezpieczeń w pokazach demo.
Tegoroczny program konferencji został stworzony w oparciu o trzy główne czynniki wpływające na naszą rzeczywistość: geopolityka, AI oraz prawo. Te czynniki wpływu na IT dostrzega absolutnie każda opiniotwórcza, branżowa organizacja na świecie. W pierwszej części konferencji przeanalizujemy możliwości rozwoju w cieniu cyberwojny na świecie. Druga część wydarzenia skupi się na prezentacji przykładów produktowych, mających do zaoferowania nowe podejście w bezpieczeństwie na rok 2024. Zapraszamy!
Główne zagadnienia:
Udział w konferencji jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji.
Dlaczego musisz być na bieżąco?
Cyberbezpieczeństwo to jedna z najbardziej praktycznych dziedzin informatyki. Każdy błąd w technologii IT jest bezwzględnie wykorzystywany przez ransomware, trojany bankowe, “wodopoje”, ataki DoS i inne działania cyberprzestępców. Jeśli odpowiadasz za bezpieczeństwo cyfrowe firmy, musisz stale aktualizować swoją wiedzę, zarówno w obszarze zabezpieczeń, jak i nowych rodzajów cyber-broni, które zagrażają organizacjom.
Cały czas obserwujemy, jak wiele firm jest bezbronnych, gdy za swój cel biorą je profesjonalni cyberprzestępcy. Czy takie ryzyko zagraża Twojej organizacji, czy tylko największym organizacjom na świecie? Czy znasz wnioski, wyciągnięte z poważnych incydentów cyberbezpieczeństwa firm w Polsce i w naszym regionie? Czy wiesz, co zrobić, aby znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa w Twojej organizacji?
Weź udział w konferencji, aby dowiedzieć się:
Dla kogo?
Udział w konferencji jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji.
Agenda
10.00-10.15
Otwarcie konferencji
Anna Drewa-Kieler, Marketing Director, CLICO
10.15-11.00
Nowe technologie cyberbezpieczeństwa
Prelegent: Mariusz Stawowski, CTO, CLICO
Część I – Panel dyskusyjny
11.00-11.45
PANEL EKSPERTÓW
MODERATOR PANELU DYSKUSYJNEGO:
PANELIŚCI:
Część II – Live demo
11:45-13:05
Pokaz nowych technologii
13.05-13.15
Konkurs i zakończenie konferencji
Prelegenci
Od ponad 14 lat zajmuje się szeroko pojętym cyberbezpieczeństwa. Początkowe doświadczenia zawodowe zbierał pracując przy integracji rozwiązań Palo Alto Networks, Juniper Networks, Check Point oraz F5 w firmie integratorskiej. Od 2015 roku reprezentuje CLICO i zajmuje się doradztwem w zakresie budowy bezpiecznych środowisk sieciowych z uwzględnieniem nowoczesnych systemów cyberbezpieczeństwa. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające jego techniczne kompetencje oraz jest autoryzowanym trenerem Palo Alto Networks oraz Juniper Networks. Jest również posiadaczem certyfikatu CISSP oraz trenerem przygotowującym do tego egzaminu. Od 2023 roku pełni rolę Dyrektora Technicznego i odpowiada za prawie 40 osobowy zespół inżynierów CLICO.
Pasjonat zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieciowym w szczególności w zakresie firewall.
Certyfikowany inżynier i trener między innymi rozwiązań z portfolio Check Point.
Żywo zainteresowany technologią Check Point, szczególnie w zakresie rozwiązań Quantum Security Gateway, Quantum Maestro.
Administrowanie sieciami komputerowymi, systemami Linux/Unix/Windows, rozwiązaniami typu firewall, ponadto wspieranie użytkowników końcowych, wdrożenia, prezentacje, konferencje/e-konferencje, szkolenia, itp. zaowocowały wieloletnim doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa sieciowego.
Marketer B2B z kilkunastoletnim doświadczeniem. W dotychczasowej pracy miała
okazję zarządzać projektami wykorzystującymi zarówno tradycyjne narzędzia
promocyjne, jak również wymagającymi stworzenia od zera strategii działań eventowych,
social media, czy też content marketingowych. W CLICO odpowiada za kreację i
spójność wizerunkową firmy w Polsce oraz oddziałach zagranicznych, tworzenie i
realizację strategii marketingowej, a także opracowywanie planów marketingowych
związanych z promocją produktów i marek z portfolio dystrybucyjnego CLICO.
Prywatnie miłośnik astronomii oraz nowinek technologicznych, entuzjasta kina Sci-Fi, fan dziedziny biologii.
Krzysztof Górowski jest absolwentem Wydziału Informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od ponad 15 lat związany z sektorem bezpieczeństwa IT. Swoje doświadczenie zdobywał pracując jako inżynier wsparcia technicznego, konsultant oraz certyfikowany instruktor. Para się głównie rozwiązaniami bezpieczeństwa danych i zawartości oraz cyfrowej tożsamości.
Inżynier oraz absolwent Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Z CLICO oraz branżą bezpieczeństwa IT związany od ponad 5 lat, a jego doświadczenie podparte jest licznymi projektami, szkoleniami oraz certyfikacjami. Na co dzień zajmuje się technologiami związanymi z bezpieczeństwem i ochroną cyfrowej tożsamości, silnym uwierzytelnianiem oraz zagadnieniami kryptografii.
Prywatnie miłośnik astronomii oraz nowinek technologicznych, entuzjasta kina Sci-Fi, fan dziedziny biologii.
Wojciech Małecki jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej, gdzie tytułem magistra zakończył kierunek „Inżynieria oprogramowania”. Z branżą IT związany od 2005 roku, gdzie od początku swojej kariery zawodowej nabywał doświadczenie w zakresie budowy infrastruktury informatycznej, bezpieczeństwa sieci oraz systemów informatycznych. W 2015 objął stanowisko naczelnika Wydziału Infrastruktury Informatycznej w spółce Przewozy Regionalne, gdzie przez 4 lata kierował zespołem odpowiedzialnym za centra przetwarzania danych będące własnością spółki. Od lutego 2019 roku związany z CLICO, gdzie pełni rolę konsultanta bezpieczeństwa takich producentów jak F5 czy Trend Micro. Wiedzę oraz doświadczenie zawodowe w zakresie sieci informatycznych, bezpieczeństwa systemów oraz wirtualizacji potwierdzają liczne szkolenia oraz certyfikaty.
Cezary Michalak jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki, gdzie otrzymał tytuł magistra inżyniera na kierunku Informatyka. W branży IT od ponad 17 lat. Doświadczenie zdobywał jako inżynier, wdrożeniowiec, architekt, projektant systemów bezpieczeństwa. Od 2017 roku związany z CLICO, gdzie pełni rolę konsultanta bezpieczeństwa takich producentów jak F5 czy Trend Micro. Wiedzę oraz doświadczenie zawodowe w zakresie sieci informatycznych, bezpieczeństwa systemów oraz wirtualizacji potwierdzają liczne szkolenia oraz certyfikaty.
W branży Security IT od 19 lat, posiada szerokie doświadczenie z projektowania i wdrażania systemów bezpieczeństwa. Pracował u czołowych integratorów IT, wdrażających technologie bezpieczeństwa w takich segmentach rynku jak SP, Finanse czy Przemysł. Od 9 lat związany z wiodącym Dystrybutorem rozwiązań IT, firmą CLICO, gdzie nadal uczestniczy w projektach bezpieczeństwa dla klientów, pełni rolę Technical Product Managera oraz jest instruktorem ATC z dziedziny rozwiązań firmy PaloAlto Networks i Imperva.
Dr inż. Mariusz Stawowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów i audytów bezpieczeństwa. Odpowiada za rozwój strategii biznesowej oraz zarządzanie działem technicznym CLICO w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada certyfikaty CISSP, CEH, CCISO i PRINCE2 Practitioner. Jest aktywnym instruktorem prowadzącym w Polsce autoryzowane seminaria (ISC)2 CISSP. Otrzymał tytuł doktora nauk technicznych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie za pracę w dziedzinie analizy i projektowania zabezpieczeń sieciowych systemów informatycznych. Jest autorem wielu artykułów w polskich i zagranicznych magazynach IT (w tym 7 publikacji w ISSA Journal) oraz 6 książek o tematyce bezpieczeństwa IT. Członek ISSA Polska, Senior Member.
Certyfikowany inżynier i trener rozwiązań CyberArk. Od ponad 2 lat konsultant bezpieczeństwa w CLICO, zajmujący się rozwiązaniami bezpieczeństwa szeroko pojętej tożsamości oraz ochroną dostępu uprzywilejowanego. Wcześniej pracował z systemami zarządzania usługami i procesami wewnętrznymi przedsiębiorstw.
Udział w konferencji jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji.