Dziękujemy za udział w wydarzeniu!

O konferencji

Trendy cyberbezpieczeństwa 2021 to konferencja o rynku nowych technologii bezpieczeństwa IT, IoT i OT. Pokazujemy możliwości wykorzystania obecnych narzędzi dla praktycznego przeciwdziałania aktualnym cyberzagrożeniom. Program i materiał konferencji opracowali eksperci na podstawie przewidywań światowych autorytetów, między innymi Gartnera. Zostały także uwzględnione największe problemy cyberbezpieczeństwa naszego regionu, które CLICO zidentyfikowało w trakcie analiz powłamaniowych, audytów i ćwiczeń red-team w kilkunastu krajach.

Główne zagadnienia:

Nowości cyberbezpieczeństwa na świecie w 2021 roku,
Potrzeby firm z Polski i krajów naszego regionu w obszarze cyberbezpieczeństwa,
Czy rozwiązania typu EDR i NDR potrafią wykryć incydent SolarWinds?
Bezpieczny dostęp do krytycznych systemów IT i OT w czasie COVID,
Bezpieczna migracja usług IT do chmury,
Jak zarządzać hasłami użytkowników w organizacji?
Czy sztuczna inteligencja pomaga ocenić bezpieczeństwo naszej sieci?

Dlaczego musisz być na bieżąco

Cyberbezpieczeństwo to jedna z najbardziej praktycznych dziedzin informatyki. Każdy błąd w technologii IT jest bezwzględnie wykorzystywany przez ransomware, trojany bankowe, “wodopoje”, ataki DoS i i inne działania cyberprzestępców. Jeśli odpowiadasz za bezpieczeństwo cyfrowe firmy, musisz stale aktualizować swoją wiedzę zarówno w obszarze zabezpieczeń, jak i nowych rodzajów cyber-broni, które zagrażają ich organizacjom.

Ostatnio wstrząsnął naszą branżą incydent SolarWinds. Uświadomił nam, jak wiele firm jest bezbronnych, gdy za swój cel biorą je profesjonalni cyberprzestępcy. Czy takie ryzyko zagraża Twojej organizacji, czy tylko największym organizacjom na świecie? Czy znasz wnioski wyciągnięte z poważnych incydentów cyberbezpieczeństwa firm w Polsce i w naszym regionie?

Weź udział w konferencji, aby dowiedzieć się:

czy ryzyko dużego ataku hackerskiego zagraża Twojej organizacji? Czy może jest to groźba tylko dla największych organizacji na świecie?
jakie wnioski należy wyciągnąć z poważnych incydentów cyberbezpieczeństwa w naszym regionie?
jak realizować bezpieczny dostęp do krytycznych systemów IT i OT w czasie COVID?
jakie metody pozwolą zapobiec nowym typom ataków na środowisko IoT?
w jaki sposób bronić się przed obecnymi zagrożeniami ransomware?
jak skutecznie wdrażać takie narzędzia, jak EDR, NDR, Network Packet Broker?
kiedy przeprowadzić opłacalny audyt bezpieczeństwa? Jak powinien wyglądać?

Dla kogo?

Architekci sieci

Dyrektorzy działów bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem

Dyrektorzy IT, CTO

Kadra zarządzająca odpowiedzialna za rozwój strategii na poziomie organizacji

Agenda

Część I – Panel ekspertów

10.00-10.20

Nowości cyberbezpieczeństwa na świecie oraz potrzeby firm z Polski i krajów naszego regionu, dr inż. Mariusz Stawowski, CLICO

10.20-11.00

Otwarta dyskusja ekspertów. Zagadnienia, które poruszymy w trakcie panelu ekspertów:

Bezpieczny dostęp do krytycznych systemów IT i OT w czasie COVID
Dobre praktyki bezpieczeństwa w migracji krytycznych usług IT do chmury
Network Packet Broker czyli sieci bez tajemnic
Dylemat bezpieczeństwa – jak zarządzać hasłami użytkowników?
„Security by design” czyli zabezpieczenia budowane razem z softwarem
Sztuczna inteligencja w ocenie bezpieczeństwa sieci

Część II – Live demo

11:00-11:45

Pokaz nowych technologii „na żywo”

Czy EDR i NDR potrafią wykryć incydent SolarWinds?
Tomasz Pająk, CLICO

Wyrafinowane ataki hackerskie, które kończą się sukcesem cyberprzestępców, często stają się katalizatorem dla zmian w ochronie środowisk IT. Ostatni głośny atak z wykorzystaniem backdoora wbudowanego w aktualizację SolarWinds Orion, potwierdził konieczność stosowania polityk Zero-Trust, ale również pokazał, jak ważne jest posiadanie narzędzi umożliwiających proaktywny Threat Hunting. W przygotowanym live demo przedstawimy realizację procesu Threat Hunting przez systemy EDR oraz NDR, która pozwala na wykrywanie i odpowiedź na zagrożenia związane z tego typu incydentami.
IoT w rękach cyberprzestępców – nowe technologie ochrony IoT
Maciej Mączka, CLICO

Cyberprzestępcy w pierwszej kolejności atakują cele, które są najsłabiej zabezpieczone. Współczesne sieci łączą ze sobą nie tylko komputery, ale także wiele innych systemów, które bez należytej ochrony stają się łatwymi ofiarami cyberataków. Do sieci podłączane są wyposażone w WiFi urządzenia IoT, takie jak kamery, czujniki i systemy sterowania inteligentnymi budynkami oraz urządzenia medyczne. Odpowiedzią na nowe zagrożenia IoT są innowacyjne, specjalistyczne narzędzia zarządzania bezpieczeństwem.
Wirtualne oszustwo w służbie bezpieczeństwa – pokaz technologii „deception”
Marcin Paprocki, CLICO

Profesjonalne cyber-ataki wymierzone w konkretne firmy lub w infrastrukturę krytyczną przedsiębiorstwa to czarny sen administratorów (nie wspominając o stratach finansowych i wizerunkowych). Rozwiązania security dostępne na rynku mają takie ryzyko ograniczyć, ale oczywiście nie dają 100% gwarancji bezpieczeństwa. Aby tę gwarancję podnieść możemy pójść krok dalej i posłużyć się „wirtualnym oszustwem”. To podejście pozwoli nam dowiedzieć się, co konkretnego atakujący wykonał na zasobach naszej sieci, wykryć za wczasy próby ataków, a w przypadku, gdy już do nich dojdzie, zminimalizować straty. Zapraszamy na pokaz wirtualnego oszustwa z Fidelis Deception.

11.45-12.00

Konkurs i zakończenie konferencji

Prelegenci

Krzysztof Górowski
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Krzysztof Górowski jest absolwentem Wydziału Informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 15 lat związany z sektorem bezpieczeństwa IT. Swoje doświadczenie zdobywał pracując jako inżynier wsparcia technicznego, konsultant oraz certyfikowany instruktor. Para się głównie rozwiązaniami bezpieczeństwa danych i zawartości oraz cyfrowej tożsamości.

Piotr Filip
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Piotr Filip jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Informatyka. Posiada 9-letnie doświadczenie z projektowania, wdrażania i szkolenia z systemów bezpieczeństwa oraz sieci bezprzewodowych. Obecnie pracuje jako konsultant ds. technologii sieciowych w firmie Clico, gdzie zajmuje się głównie systemami kontroli dostępu do sieci oraz sieciami bezprzewodowymi.

Jest posiadaczem licznych certyfikatów branżowych producentów w tym Aruba ACEX #41, CWNP CWSP oraz Forescout FSCA.

Wojciech Małecki
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Wojciech Małecki jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej, gdzie tytułem magistra zakończył kierunek „Inżynieria oprogramowania”. Z branżą IT związany od 2005 roku gdzie od początku swojej kariery zawodowej nabywał doświadczenie w zakresie budowy infrastruktury informatycznej, bezpieczeństwa sieci oraz systemów informatycznych. W 2015 objął stanowisko naczelnika Wydziału Infrastruktury Informatycznej w spółce Przewozy Regionalne, gdzie przez 4 lata kierował zespołem odpowiedzialnym za centra przetwarzania danych będące własnością spółki. Od lutego 2019 roku związany z CLICO gdzie pełni rolę konsultanta bezpieczeństwa takich producentów jak F5 Networks czy Trend Micro. Wiedzę oraz doświadczenie zawodowe w zakresie sieci informatycznych, bezpieczeństwa systemów oraz wirtualizacji potwierdzają liczne szkolenia oraz certyfikaty.

Maciej Mączka
Senior Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Senior Security Consultant w dziale technicznym CLICO. Specjalizuje się z cyberbezpieczeństwie systemów informatycznych oraz automatyki przemysłowej. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie oraz certyfikaty eksperckie z wielu rozwiązań zabezpieczeń, w tym firewalli nowej generacji oraz systemów kryptograficznej ochrony danych. Jego pasją jest badanie efektywności systemów bezpieczeństwa na nowe zagrożenia.

Tomasz Pająk
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Absolwent wydziału Elektroniki na Wojskowej Akademii Technicznej, od 5 lat zajmujący się systemami IT klasy Enterprise. Podczas pracy na szczeblu operatorskim, integratorskim oraz dystrybucyjnym, zbudował duże doświadczenie w zakresie technologii DataCenter oraz Security. Obecnie zajmuje się technologiami wykorzystującym Machine Learning oraz modele behawiorystyczne do detekcji zagrożeń.

Marcin Paprocki
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej ze specjalizacją w obszarze inżynierii bezpieczeństwa systemów komputerowych.
Przez ponad dekadę pracował w obszarze service management’u oraz zarządzania projektami IT. Jednocześnie od 6 lat uczestniczy we wdrożeniach, konfiguracji i wsparciu technicznym jednego z wiodących systemów klasy MDM/EMM/UEM na świecie.
Od ponad roku konsultant ds bezpieczeństwa w zespole Clico Polska.
Entuzjasta nowych technologii oraz (cyber)bezpieczeństwa urządzeń mobilnych.

Michał Putała
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Michał Putała, w branży Security IT od 15 lat, posiada szerokie doświadczenie z projektowania i wdrażania systemów bezpieczeństwa. Pracował u czołowych integratorów IT, wdrażających technologie bezpieczeństwa w takich segmentach rynku jak SP, Finanse czy Przemysł. Od 5 lat związany z wiodącym Dystrybutorem rozwiązań IT, firmą CLICO, gdzie nadal uczestniczy w projektach bezpieczeństwa dla klientów, pełni rolę Technical Product Managera oraz jest instruktorem ATC z dziedziny rozwiązań firmy Palo Alto Networks i Imperva.

Mariusz Stawowski
Dyrektor Techniczny, CLICO

(zobacz więcej)

Dr inż. Mariusz Stawowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów i audytów bezpieczeństwa. Odpowiada za rozwój strategii biznesowej oraz zarządzanie działem technicznym CLICO w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada certyfikaty CISSP, CEH, CCISO i PRINCE2 Practitioner. Jest aktywnym instruktorem prowadzącym w Polsce autoryzowane seminaria (ISC)2 CISSP. Otrzymał tytuł doktora nauk technicznych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie za pracę w dziedzinie analizy i projektowania zabezpieczeń sieciowych systemów informatycznych. Jest autorem wielu artykułów w polskich i zagranicznych magazynach IT (w tym 7 publikacji w ISSA Journal) oraz 6 książek o tematyce bezpieczeństwa IT. Członek ISSA Polska, Senior Member.

Radosław Szyszko
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Absolwent wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Inżynier z 15 letnim doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Doświadczenie zdobywał w produkcji, integracji oraz dystrybucji rozwiązań bezpieczeństwa. Posiada certyfikaty Juniper, Aruba/HPE, Cyberark. Główny obszar zainteresowania to bezpieczeństwo tożsamości.

Wojciech Walczak
inżynier ds sieci i bezpieczeństwa, CLICO

(zobacz więcej)

W latach 1999-2005 studiował na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji – specjalizacja optoelektronika na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i odtąd na stałe związany ze Stolicą.
Przez ponad dekadę pracował na stanowisku inżyniera serwisu i wdrożenia dla jednego z pierwszych polskich integratorów IT, gdzie był odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie sieci IP LAN, WLAN oraz ich integrację z systemami bezpieczeństwa.
Od sierpnia 2020 roku inżynier ds sieci i bezpieczeństwa w Clico Polska.

Bądź z nami na bieżąco!

Partnerzy