O konferencji

Jakie kierunki rozwoju będą kluczowe dla cyberbezpieczeństwa w 2025 roku? Jakie wyzwania stoją przed organizacjami w kontekście zmieniającego się krajobrazu zagrożeń? Na te pytania postarają
się odpowiedzieć uczestnicy i prelegenci podczas naszej konferencji, dedykowanej najnowszym trendom
i strategiom ochrony w świecie IT i OT. 

Minione lata pokazały, że cyberprzestrzeń stała się jednym z kluczowych obszarów globalnych konfliktów oraz miejscem dynamicznego rozwoju technologii. Sztuczna inteligencja, kryptografia
post-kwantowa, czy rozwój infrastruktury chmurowej to tylko niektóre z obszarów, które zmieniają oblicze współczesnego cyberbezpieczeństwa. Tegoroczna konferencja to miejsce, gdzie te tematy zostaną omówione w kontekście realnych zastosowań oraz przyszłych wyzwań. 

Coroczna konferencja „Trendy Cyberbezpieczeństwa” gromadzi specjalistów, praktyków oraz liderów branży, by wspólnie analizować najnowsze innowacje, zagrożenia i rozwiązania. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną najważniejsze aspekty technologiczne oraz praktyczne przykłady wdrożeń, które mogą zrewolucjonizować podejście do zabezpieczeń cyfrowych. 

Główne zagadnienia konferencji: 

Nowe trendy i technologie: Omówienie innowacji w zakresie sztucznej inteligencji, kryptografii
i zarządzania poświadczeniami. 
Cyberwojna przyszłości: Analiza potencjalnych scenariuszy zagrożeń oraz strategii obronnych
w świecie coraz bardziej zdominowanym przez technologię. 
Rozwiązania produktowe: Prezentacje narzędzi i systemów wspierających zarządzanie ryzykiem, incydentami i ochroną w nowoczesnych środowiskach IT. 
Praktyczne demo: Sesje techniczne pokazujące, jak skutecznie przeciwdziałać najnowszym zagrożeniom, takim jak ransomware, ataki z wykorzystaniem AI czy wycieki danych. 

Udział w konferencji jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji.

Dlaczego musisz być na bieżąco?

Cyberbezpieczeństwo to jedna z najbardziej praktycznych dziedzin informatyki. Każdy błąd w technologii IT jest bezwzględnie wykorzystywany przez ransomware, trojany bankowe, “wodopoje”, ataki DoS, i inne działania cyberprzestępców.
Jeśli odpowiadasz za bezpieczeństwo cyfrowe firmy, musisz stale aktualizować swoją wiedzę, zarówno w obszarze zabezpieczeń, jak i nowych rodzajów cyber-broni, które zagrażają organizacjom.

Cały czas obserwujemy, jak wiele firm jest bezbronnych, gdy za swój cel biorą je profesjonalni cyberprzestępcy. Czy takie ryzyko zagraża Twojej organizacji, czy tylko największym organizacjom
na świecie? Czy znasz wnioski, wyciągnięte z poważnych incydentów cyberbezpieczeństwa firm w Polsce
i w naszym regionie? Czy wiesz, co zrobić, aby znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa w Twojej organizacji?

Dlaczego warto uczestniczyć? 

Dostęp do eksperckiej wiedzy: Spotkania z liderami branży, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat przyszłości cyberbezpieczeństwa. 
Poznanie najnowszych rozwiązań: Prezentacje technologii, które definiują przyszłość ochrony cyfrowej. 
Praktyczne umiejętności: Wiedza i narzędzia, które pomogą wdrożyć skuteczne mechanizmy obronne w Twojej organizacji. 

Dla kogo?

Administratorzy sieci, systemów i zabezpieczeń

Architekci i projektanci sieci

Dyrektorzy działów bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem

Dyrektorzy IT, CTO

Kadra zarządzająca odpowiedzialna za rozwój strategii na poziomie organizacji

Udział w konferencji jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji.

Agenda

10:00-10:15

Otwarcie konferencji
Anna Drewa-Kieler, Marketing Director, CLICO

10:15-11:00

Cyberbezpieczeństwo 2025 w obliczu zmieniających się zagrożeń
dr inż. Mariusz Stawowski, CTO, CLICO

dr inż. Mariusz Stawowski
CTO, CLICO

Część I – Panel dyskusyjny

11:00-11:45

PANEL EKSPERTÓW

MODERATOR PANELU DYSKUSYJNEGO:

Anna Drewa-Kieler
Marketing Director, CLICO

PANELIŚCI:

Marcin Szymański
Security Consultant, CLICO
Mateusz Gajda
Security Consultant, CLICO
Rafał Rosłaniec
Security Consultant, CLICO
Radosław Szyszko
Security Consultant, CLICO
Piotr Majek
Security Consultant, CLICO

Część II – Live demo

11:45-13:05

Pokaz nowych technologii

Tomasz Pająk
Security Consultant, CLICO
Hubert Walnik
Security Consultant, CLICO
Michał Putała
Security Team Leader, CLICO
Wojciech Małecki
Security Consultant, CLICO

13:05-13:15

Konkurs i zakończenie konferencji

Prelegenci

Anna Drewa-Kieler
Marketing Director, CLICO

(zobacz więcej)

Marketer B2B z kilkunastoletnim doświadczeniem. W dotychczasowej pracy miała
okazję zarządzać projektami wykorzystującymi zarówno tradycyjne narzędzia
promocyjne, jak również wymagającymi stworzenia od zera strategii działań eventowych,
social media, czy też content marketingowych. W CLICO odpowiada za kreację i
spójność wizerunkową firmy w Polsce oraz oddziałach zagranicznych, tworzenie i
realizację strategii marketingowej, a także opracowywanie planów marketingowych
związanych z promocją produktów i marek z portfolio dystrybucyjnego CLICO.

Mateusz Gajda
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Mateusz Gajda – inżynier ds. bezpieczeństwa w CLICO z 5-letnim doświadczeniem w branży IT. Na co dzień zajmuje się rozwiązywaniem problemów technicznych, prezentacją rozwiązań oraz prowadzeniem szkoleń z technologii w obszarze bezpieczeństwa IT. Posiada certyfikaty, m.in. PCNSE, PCDRA i JNCIP. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza na kierunku „Cyberbezpieczeństwo i technologie chmurowe”. Zawodowo interesuje się testami bezpieczeństwa typu Red Teaming oraz ochroną środowisk chmurowych.

Piotr Majek
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Piotr Majek – inżynier cyberbezpieczeństwa w CLICO od 2018 roku. Specjalizuje się w rozwiązaniach firm Thales, Entrust (wcześniej nCipher) oraz Trend Micro, łącząc doradztwo w zakresie ochrony stacji końcowych, użytkowników i danych. Certyfikowany trener technologii HSM (Hardware Security Module) i KMS (Key Management System), a także doświadczony wdrożeniowiec, wspierający integratorów i klientów w Polsce i za granicą.

Wojciech Małecki
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Wojciech Małecki jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra na kierunku „Inżynieria oprogramowania”. Z branżą IT związany od 2005 roku, zdobywając doświadczenie w budowie infrastruktury informatycznej, bezpieczeństwie sieci oraz systemów IT. Od lutego 2019 roku pracuje w CLICO jako konsultant ds. bezpieczeństwa, wspierając rozwiązania takich producentów jak F5, Trend Micro i TX One. W CLICO ATC pełni również rolę autoryzowanego trenera, prowadząc liczne szkolenia z zakresu technologii F5.

Tomasz Pająk
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Absolwent wydziału Elektroniki na Wojskowej Akademii Technicznej, 10 lat zajmujący się systemami IT klasy Enterprise. Podczas pracy na szczeblu operatorskim, integratorskim oraz dystrybucyjnym, zbudował duże doświadczenie w zakresie technologii Network, DataCenter oraz Security. Obecnie zajmuje się technologiami XDR, NDR, WAF, SASE oraz Backup.

Michał Putała
Security Team Leader, CLICO

(zobacz więcej)

W branży Security IT od 19 lat, posiada szerokie doświadczenie z projektowania i wdrażania systemów bezpieczeństwa. Pracował u czołowych integratorów IT, wdrażających technologie bezpieczeństwa w takich segmentach rynku jak SP, Finanse czy Przemysł. Od 9 lat związany z wiodącym Dystrybutorem rozwiązań IT, firmą CLICO, gdzie nadal uczestniczy w projektach bezpieczeństwa dla klientów, pełni rolę Technical Product Managera oraz jest instruktorem ATC z dziedziny rozwiązań firmy Palo Alto Networks i Imperva.

Rafał Rosłaniec
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Rafał Rosłaniec – posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży IT, z czego ponad 10 lat jako ekspert w obszarze cyberbezpieczeństwa. Swoje kompetencje rozwijał w dużych organizacjach, takich jak GE Money Bank, Agora i Reckitt Benckiser. Brał udział w projektach redukcji ryzyka i zabezpieczania systemów poprzez wdrożenia technologii dwuskładnikowego uwierzytelniania (MFA, PKI, FIDO), zarządzania tożsamością oraz dostępem uprzywilejowanym.

Od 2014 roku współpracuje z firmą Yubico, wspierając wdrażanie kluczy sprzętowych YubiKey w sektorze prywatnym i publicznym. Jest pionierem w tym obszarze i aktywnie popularyzuje wiedzę na temat dwuskładnikowego uwierzytelniania na polskim rynku.

W CLICO pełni rolę Konsultanta Bezpieczeństwa, odpowiadając za klucze sprzętowe YubiKey oraz systemy klasy CMS (Card Management Systems).

dr inż. Mariusz Stawowski
CTO,
CLICO

(zobacz więcej)

Dr inż. Mariusz Stawowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów i audytów bezpieczeństwa. Odpowiada za rozwój strategii biznesowej oraz zarządzanie działem technicznym CLICO w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada certyfikaty CISSP, CEH, CCISO i PRINCE2 Practitioner. Jest aktywnym instruktorem prowadzącym w Polsce autoryzowane seminaria (ISC)2 CISSP. Otrzymał tytuł doktora nauk technicznych w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie za pracę w dziedzinie analizy i projektowania zabezpieczeń sieciowych systemów informatycznych. Jest autorem wielu artykułów w polskich i zagranicznych magazynach IT (w tym 7 publikacji w ISSA Journal) oraz 6 książek o tematyce bezpieczeństwa IT. Członek ISSA Polska, Senior Member.

Marcin Szymański
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

IT Security Consultant w CLICO, związany z branżą bezpieczeństwa IT od ponad 15 lat. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów i wdrożeń obejmujących różne obszary, takie jak cybersecurity, systemy sieciowe oraz data center. Na co dzień wspiera klientów i partnerów na etapie zaawansowanych konsultacji technicznych, pełni rolę certyfikowanego trenera oraz uczestniczy w audytach bezpieczeństwa.

Radosław Szyszko
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Absolwent wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Inżynier z 20 letnim doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Doświadczenie zdobywał w produkcji, integracji oraz dystrybucji rozwiązań bezpieczeństwa. Posiada certyfikaty Juniper, CSSA, Cyberark. Główny obszar zainteresowania to bezpieczeństwo tożsamości.

Hubert Walnik
Security Consultant, CLICO

(zobacz więcej)

Konsultant ds. cyberbezpieczeństwa z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizuje się w nowoczesnych architekturach bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem SASE/SSE. Od 2022 roku związany z firmą CLICO, gdzie odpowiada za wdrażanie platform SASE oraz rozwiązań EDR. Pasjonat nowoczesnych strategii ochrony danych i analizy zagrożeń

Udział w konferencji jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji.

Zapraszamy!

Bądź z nami na bieżąco!

Partnerzy